بهترین متخصص کامپوزیت در تهران

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص کامپوزیت در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با کامپوزیت دندان، مزایا و مراحل انجام آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که از دندان های شکسته، سیاه، پوسیده و یا ترک خورده رنج می برید و یا این که قصد داشتن لبخندی زیبا همراه با دندان هایی صاف و در عین حال سفید را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که نزد بهترین متخصص کامپوزیت در تهران بروید و به کمک مهارت و خدمات ایشان، به دندان هایی زیبا همراه با لبخندی گیرا و جذاب دست یابید و از این رو تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های بهترین متخصص کامپوزیت در تهران

همواره باید به این نکته توجه داشت که برای انجام کلیه روش های درمانی و زیبایی به سراغ بهترین ها بروید و در عین حال از تخصص و مهارت پزشک خود اطمینان خاطر داشته باشید، از این رو در ادامه برخی از ویژگی های بهترین متخصص کامپوزیت در تهران را برای شما بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ متخصص کامپوزیت بروید و از خدمات وی بهره ببرید. از جمله ویژگی های بهترین متخصص کامپوزیت در تهران به شرح موارد زیر می باشد:

 1. بسیار مهم است که متخصص کامپوزیت دارای مدرک تخصصی مرتبط با کامپوزیت داشته باشد و این مدرک تحصیلی را از معتبرترین دانشگاه های کشور اخذ کرده باشد.
 2. بهترین  متخصص کامپوزیت در تهران می بایست تجربه، مهارت و سابقه بسیار بالایی داشته باشد و از نمونه کارهای بسیاری برخوردار باشد.
 3. از نظر اخلاقی باید کاملا صبور و با حوصله با مراجعین خود برخورد کند و تمامی مراحل کامپوزیت را به مراجعه کنندگان خود توضیح دهد.
 4. اولویت بهترین متخصص کامپوزیت در تهران رضایت قلبی بیماران و بهترین نحو ممکن انجام دادن کامپوزیت می باشد و به جنبه های مالی توجهی نکند.
 5. در محیطی امن، آرام و عاری از هرگونه آلودگی ارائه خدمات دهد.

ویژگی های بهترین متخصص کامپوزیت در تهران

کامپوزیت دندان چیست؟

یکی دیگر از روش های زیبایی و هم چنین درمانی دندان ها، کامپوزیت نمودن آن ها می باشد که توسط بهترین متخصص کامپوزیت در تهران صورت می گیرد. مواد مورد استفاده در کامپوزیت حالتی خمیری دارد و دندانپزشک متخصص به کمک آن، لایه ای بسیار نازک بر روی سطح دندان ها ایجاد می کند و سپس آن را فرم می دهد و در نهایت برای ثابت ماندن مواد کامپوزیتی بر روی دندان، نور آبی بر آن می زند تا ثابت بماند و دچار تغییراتی نشود.

انواع مختلف کامپوزیت

کامپوزیت دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله این موارد به صورت موارد زیر می باشد:

 1. کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل: امروزه به دلایل مختلفی از این نوع کامپوزیت استفاده نمی شود، با این وجود کامپوزیت ماکروفیل دارای ذراتی به طور تقریبی 10 الی 15 میکرومتر بزرگتر می باشند و به دلیل درشت بودن آن ها، دوام و مقاومت این نوع کامپوزیت نیز بالا می رود و در عین حال موجب سخت تر و دشوارتر شدن کار پولیش می شوند.
 2. کامپوزیت ریزدانه یا میکروفیل: این نوع کامپوزیت دارای ذرات بسیار کوچکتری از 100 نانومتر می باشد و در نتیجه سبب آسان تر شدن کار پولیش می گردد. نکته قابل توجه این است که کامپوزیت میکروفیل در مقایسه با کامپوزیت ماکروفیل استحکام و دوام بسیار کمتری دارد.
 3. کامپوزیت دندان  هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید: ذرات این نوع کامپوزیت ها از نظر ابعاد شامل دو دسته می باشند، برخی در محدوده 10 الی 15 میکرومتر و برخی دیگر در محدوده 40 میکرومتر می باشند. میکرو هیبرید ها و نانو هیبرید ها هر دو در دسته کامپوزیت های هیبرید هستند که ذرات آن ها به طور تقریبی بسیار کمتر از 100 نانومتر می باشد و از جمله مزیت آن ها پایداری و مقاومت در مقابل سائیدگی و از جمله معایب آن ها از دست دادن زیبایی آن ها به مروز زمان است.
 4. نانو کامپوزیت: از مدل های کامپوزیت می توان به نانو کامپوزیت اشاره کرد که دارای ذراتی با اندازه حدودی 20 نانومتر می باشد و در نتیجه از بین بردن تمامی مشکلات کامپوزیت های هیربدی مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای این نوع کامپوزیت می توان به مقاومت بالای آن در برابر سائیدگی و هم چنین پولیش بالا اشاره نمود. لازم به ذکر است که این نوع کامپوزیت برای ترمیم دندان های عقبی نیز بسیار کارآمد می باشد.

انواع مختلف کامپوزیت

مراحل انجام کامپوزیت دندان

بهترین متخصص کامپوزیت در تهران مراحل انجام کامپوزیت دندان را به شرح زیر توضیح مختصری می دهد، با ما همراه باشید:

1- اولین گام در انجام کامپوزیت این است که ابتدا دندان ها را تمیز و جرم گیری می نمایند تا مواد کامپوزیتی بر روی سطح دندان تمیز و عاری از هرگونه جرم قرار گیرد.

2- پس از اتمام تمیزکاری دندان، بسیار ضروری است که آن ها را کاملا خشک و پاکیزه نمایید تا از وجود رطوبت، خون و بزاق روی دندان جلوگیری به عمل آورد

3- به منظور آماده سازی مواد کامپوزیتی بر روی سطح دندان، بهترین متخصص کامپوزیت در تهران به کمک مواد اسیدی سطح جلوی دندان را متخلخل می کند و از این رو سبب چسباندن بهتر ونیر کامپوزیت می گردد.

4- پس از پایان یافتن تمامی مراحل بالا، چسب مخصوص را بر روی سطح دندان قرار می دهند و سپس مواد خمیری کامپوزیت را با دقت و به آرامی بر روی دندان قرار می دهند و این کار را تا بهبودی و نتیجه بخشی ادامه می دهند.

5- بهترین متخصص کامپوزیت در تهران به کمک پرتو نور که از طول موج به خصوصی برخوردار می باشد و با تاباندن آن بر روی کامپوزیت ونیر، سبب سخت شدن مواد مصرفی می گردد.

6- در آخرین مرحله، پزشک متخصص شکل نهایی، مناسب و موردنظر مراجعه کننده را به کمک پولیش کامپوزیت ایجاد می کند.

اقدامات مراقبتی از کامپوزیت دندان

بهترین متخصص کامپوزیت در تهران به منظور اجتناب از شکستن و یا تغییر رنگ و هم چنین دوام بالا اقداماتی را برای مراقبت از کامپوزیت دندان ها به شما شرح می دهد که از جمله این موارد به صورت موارد زیر می باشد:

 1. از مصرف بیش از حد تمامی خوراکی های رنگزا که منجر به تغییر رنگ دندان ها می شود خودداری به عمل آورید و این مواد خوراکی و نوشیدنی شامل چای، قهوه، سس های کچاپ و هم چنین پفک می باشد.
 2. بهتر است که در مدت زمان معین نزد بهترین متخصص کامپوزیت در تهران بروید و تحت معاینه قرار بگیرید.
 3. برای اینکه از آسیب دهی به کامپوزیت دندان و شکستگی آن ها جلوگیری نمایید بهتر است که از مواد خوراکی سفت و سختی چون بادام پرهیز کنید. نکته قابل توجه این است که در صورتی که دندان شکست و یا ترک خورد، جای هیچ گونه نگرانی نیست و بهترین متخصص کامپوزیت در تهران به راحتی می تواند آن را ترمیم نماید.
 4. برای جلوگیری از باقی ماندن باکتری ها و کثیفی ها بر روی دندان و لثه، ضروری است که به طور منظم از مسواک و نخ دندان استفاده نمایید.
 5. به منظور افزایش ماندگاری کامپوزیت ها بسیار ضروری است که به صورت مرتب برای انجام پولیش دندان نزد دندانپزشک زیبایی یا بهترین متخصص کامپویت در تهران بروید.

اقدامات مراقبتی از کامپوزیت دندان

مزیت های کامپوزیت دندان

 • بهترین متخصص کامپوزیت در تهران به شما این اطمینان را می دهد که با انجام این روش، دندان هایی مرتب، منظم همراه با لبخندی زیبا خواهید داشت.
 • مدت زمان روش کامپوزیت بسیار کوتاه و بدون درد می باشد.
 • این روش طول دوره کوتاهی دارد و به طور تقریبی در اکثر مواقع در یک جلسه به اتمام می رسد.
 • در این روش نیازی به تراشیدن دندان ها نیست و مواد کامپوزیتی بر روی سطح دندان ها قرار می گیرند و خدمات درمانی و زیبایی را ایجاد می کنند.
 • کامپوزیت برای ترمیم ناهنجاری ها و در عین حال به منظور زیبایی هر چه تمام تر، روشی بسیار سریع و آسان می باشد.
 • هزینه کامپوزیت و یا لمینت دندانی با در نظر داشتن مقدار مواد مصرفی متغیر می باشد و با این وجود هزینه کامپوزیت نسبت به هزینه لمینت کمتر می باشد.
 • در صورتی که کامپوزیت آسیب ببیند، به راحتی می توان آن را ترمیم نمود و به حالت قبل برگرداند.
 • بهترین متخصص کامپوزیت در تهران با استفاده از روش کامپوزیت، تمامی مشکلات دندانی اعم از پوسیدگی، شکستگی جزئی، برداشتن شکاف دندان، شکاف لب، ترک خوردن و تغییرات موجود بر روی دندان، اصلاح اندازه دندان و شکل آن ها را برطرف می نماید.
 • لازم به ذکر است که روکش های کامپوزیتی نسبت به روکش های سرامیکی ارزان تر و به صرفه تر می باشند.
 • روکش های کامپوزیتی نیازی به اصلاح دندان ندارند و تعویض آن به آسانی شکل می گیرد.
 • ویژگی منحصر به فرد کامپوزیت این است که در صورتی که روکش های مواد کامپوزیتی دچار مشکل شوند، بهترین متخصص کامپوزیت در تهران  به راحتی می تواند آن را ترمیم کند و مجدد از آن استفاده نماید.
 • کامپوزیت ها دارای رنگ های طبیعی نیز می باشند و می توانید به رنگ طبیعی خود استفاده کنید.
 • در اغلب مواقع سطح دندان را می تراشند و در برخی مواقع نیازی به تراشیدن دندان ها نیست.

معایب کامپوزیت دندان

در صورتی که توصیه های بهترین متخصص کامپوزیت در تهران را به طور دقیق انجام ندهید و یا کیفیت مواد کامپوزیتی نامطلوب و مناسب نباشد، این امکان وجود دارد که پزشک متخصص کامپوزیت را تعویض نماید.

در برخی مواقع کامپوزیت ها از درخشندگی و براقیت نسبتا پایینی برخوردار می باشند و از این رو نیاز است که به کمک روش هایی بر براقیت و درخشندگی هر چه تمام تر آن افزود.

از معایب دیگر کامپوزیت این است که پس از استفاده از کامپوزیت باید به مسائل بهداشتی و رفتاری توجه بسیاری نمود.

این امکان نیز وجود دارد که لک ها و تغییراتی رنگی بر روی سطح کامپوزیت ها پدید آید که به کمک پولیش این مشکل نیز قابل حل می باشد.

لازم به ذکر است که در کامپوزیت دندان، در صورتی که دندان ها تراشیده شوند، سبب آسیب رسانی به مینای دندان می گردد، از این رو باید توجه داشت که سلامتی دندان ها بر زیبایی آن ها بسیار اولویت دارد.

آخرین نکته این است که تمامی موارد بالا تنها یک احتمال می باشد و ممکن است حتی هیچ کدام از موارد بالا رخ ندهد، از این رو در صورتی که تمایل به انجام کامپوزیت دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا نزد بهترین متخصص کامپوزیت در تهران بروید و در این صورت از معایب آن جلوگیری به عمل آورید.

معایب کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

بهترین متخصص کامپوزیت در تهران خاطر نشان می کند که طول عمر کامپوزیت دندانی رابطه بسیار مستقیمی با مراقبت های فردی و بهداشتی دهان و دندان را دارا می باشد. نکته قابل توجه این است که امروزه از مواد کامپوزیتی بهره می برند که به علت استفاده از تکنولوژی نانو، بر روی آن ها هیچ گونه تخلخلی پدید نمی آید و از این رو از شدت و ایجاد رنگ پذیری آن کاسته می شود و هم چنین بر مقاومت و استحکام آن می افزاید و در نهایت منجر به افزایش طول عمر این نوع کامپوزیت ها می گردد و تنها مشکل این است که ممکن است به مرور زمان دچار تغییرات رنگی و یا آسیب دهی شوند.

همواره باید متوجه این موضوع شد که عوامل بسیاری بر افزایش طول عمر کامپوزیت تاثیر گذار می باشد که از جمله این موارد شامل کیفیت مواد مورد استفاده در کامپوزیت، عادت های رفتاری، فردی و غذایی شخص، مراقبت های بعدی کامپوزیت و هم چنین رعایت موارد بهداشتی می باشد.

هم چنین اجتناب از عواملی چون گاز زدن ته دیگ، مواد غذایی و خوراکی سفت و سختی مانند سیب و جویدن یخ بر طول عمر کامپوزیت موثر می باشد و رابطه مستقیمی با سلامتی کامپوزیت دارد.

آخرین نکته قابل توجه در طول عمر کامپوزیت این است که در صورتی که کامپوزیت دندان پوسیده و یا دچار پریدگی شود، پزشک متخصص می تواند به راحتی این مشکل را برطرف نماید و در نتیجه جای نگرانی نخواهد بود.

لازم به ذکر است که ماندگاری کامپوزیت در حالت عادی بسیار بالا می باشد و در نتیجه با رعایت کردن تمامی موارد فوق، طول عمر کامپوزیت از ده سال بیشتر خواهد بود.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، امیدواریم مطالب گفته شده راجع به بهترین متخصص کامپوزیت در تهران برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می توانید به مقاله قبلی ما مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال، انتقاد و پیشنهاد با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)