بهترین متخصص لمینت در تهران

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص لمینت در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با دندان و لمینت دندان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. یکی از دغدغه هایی که امروزه ذهن بسیاری از مردم را به خود جلب نموده است و سبب جذابیت هر چه بیشتر افراد می گردد، داشتن لبخندی زیبا همراه با دندان هایی زیبا می باشد که این امر به کمک لمینت دندان صورت می گیرد. بهترین متخصص لمینت در تهران در جهت اصلاح کلیه ایرادات دندان و ایجاد شکل ظاهری مطلوب از روش لمینت دندان استفاده می کند، که در این روش از موادی سفید رنگ و یا همرنگ دندان بهره می برد. حال توضیحات کامل تری راجع به لمینت و مراحل انجام آن در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

لمینت دندان چیست؟

بهترین متخصص لمینت در تهران به منظور بهبود بخشی در ناحیه سطحی دندان و هم چنین پوشاندن ایرادات دندان از قبیل اصلاح شکل ظاهری، اصلاح رنگ و اصلاح طرح کلی دندان و هم چنین فاصله بندی بین دندان ها از روشی چون لمینت دندان بهره می برد. لمینت دارای استحکام بخشی بسیار زیادی می باشد و از جنس سرامیک برخوردار است. لازم به ذکر است که وظیفه اصلی لمینت اصلاح کلی شکل ظاهری دندان برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب می باشد.

نکته قابل توجه در انجام لمینت این است که بهترین متخصص لمینت در تهران پیش از اقدام به این روش، ابتدا شرایط کلی فک و لثه را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که از شرایط مطلوب و خوبی برخوردار باشد، از روش لمینت استفاده می کند. بهترین متخصص لمینت در تهران پس از ارزیابی های کلی و ایجاد شرایط مناسب، لمینت را در دو مرحله به انجام می رساند.

ویژگی های بهترین متخصص لمینت در تهران

همواره بهترین متخصص لمینت در تهران دارای ویژگی های متعدد بسیاری می باشد که از جمله این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

1- دارا بودن مدرک تخصصی و مهارت بالا: یکی از ویژگی های مهم بهترین متخصص لمینت در تهران این است که مدرک تخصصی مرتبط با دندانپزشکی و لمینت را دارا باشد و هم چنین مدرک موردنظر باید کاملا معتبر بوده و از بهترین دانشگاه های کشور اخذ کرده باشد، نکته قابل توجه دیگر این است که مدرک وی تحت نظر وزارت بهداشت و نظام پزشکی قرار گرفته باشد تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آورد و بیمارانی که به ایشان مراجعه می کنند با خیالی آسوده خود را به ایشان بسپارند.

2- تجربه و سابقه به نسبت زیاد: بسیار ضروری است که پزشک متخصص تجربه بالایی در زمینه تخصص خود داشته باشد و لازم است که از بیماران قبلی ایشان، در رابطه با مهارت و نتیجه بخش بودن خدمات مرتبط با دندان و لمینت سوالاتی بپرسید تا از نمونه کاری های قبلی ایشان، تجربه و سابقه ایشان اطمینان خاطر داشته باشید.

3- در اختیار داشتن بهترین تجهیزات: بهترین متخصص لمینت در تهران باید از بروز ترین و مدرن ترین تجهیزات و ابزارآلات در زمینه لمینت بهره مند شود تا نتیجه مطلوب تری را در انتهای کار به وجود آورد. نکته قابل توجه این است که هر چه دستگاه های مورد استفاده برای انجام خدمات لمینت جدیدتر و مدرن تر باشد، کمتر سلامتی فرد را به خطر می اندازد و مراجعه کننده رضایت بیشتری از پزشک مورد نظر خواهد داشت.

4- توجه پزشک به سلامتی بیمار: از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص لمینت در تهران این است که یکی از اولویت های ایشان، سلامت مراجعه کنندگان خویش باشد.

5- بهره مندی از روش های مدرن برای انجام لمینت: دندانپزشکان بسیاری در زمینه لمینت فعالیت و تخصص دارند که این امکان وجود دارد، روش های هر کدام با روش های دیگری متفاوت و متنوع باشد، از این رو بهترین متخصص لمینت در تهران باید مناسب ترین روش را به منظور انجام لمینت دندانی به کار بگیرد.

6- توجه به بهداشت و تمیزی مطب یا کلینیک: یکی دیگر از معیار ها در انتخاب بهترین متخصص این است که در مکانی خدمت رسانی نماید که در آن کاملا موارد بهداشتی و تمیزی رعایت شده باشد و دستگاه ها و مواد مورد استفاده با کیفیت و پاکیزه باشد و لازم به ذکر است که مطب یا کلینیک متخصص موردنظر، بهتر است که از سرو صدای کمی برخوردار باشد و همواره در آرامش و سکوت باشد.

ویژگی های بهترین متخصص لمینت در تهران

چگونه بهترین متخصص لمینت در تهران را بیابیم؟

همواره شناسایی بهترین پزشکان جزء دشوار ترین مسائل درمانی و زیبایی به حساب می آیند که در نتیجه کار بسیار اهمیت دارد، از این رو برای یافتن بهترین متخصص لمینت در تهران روش هایی را در اختیار شما می گذاریم تا به کمک یکی از آن ها بهترین انتخاب را نمایید. از جمله این راه ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. اولین قدم برای شناسایی بهترین متخصص لمینت در تهران این است که از اطرافیان پرس و جو کنید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر را سراغ داشتند به شما معرفی کنند و در مورد دکتر مذکور تحقیقات لازم را انجام دهید. به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما کاملا متفاوت باشد.
 2. گام بعدی در شناسایی بهترین متخصص لمینت در تهران، کمک گرفتن از فضای مجازی و سایت های اینترنتی و هم چنین اینستاگرام می باشد و با جست و جو در سایت ها و فضای مجازی می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای این روش می توان به مقایسه پزشکان با یکدیگر را اشاره نمود و ویژگی های پزشکان را به طور کامل توضیح می دهد تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.
 3. پس از شناسایی کامل پزشک موردنظر، به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری به سوالات شما پاسخ دهد و در این مشاوره شما متوجه درست بودن انتخاب خود خواهید شد.
 4. بهترین متخصص لمینت در تهران پزشکی می باشد که اولویت ایشان بهبودی و سلامتی بیماران خود باشد و به مسائل مالی توجهی نداشته باشد.

چگونه بهترین متخصص لمینت در تهران را بیابیم؟

انواع لمینت

لمینت دندان سرامیکی: این لمینت کاملا از جنس سرامیک می باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. بهترین متخصص لمینت در تهران، در صورتی که از نوع لمینت سرامیکی استفاده کند، در آزمایشگاه خویش لمینت سرامیکی مختص هر فردی را می سازد و از آن بهره می برد.

لمینت سرامیکی مزایای بسیاری دارد و از جمله این مزایا این است که هرگز رنگ، لکه و جرمی به خود نمی گیرد و دارای سطح شیشه ای، صاف و صیقلی می باشد و از این رو سبب انعکاس نور به دندان می شود.

معمولا بهترین متخصص لمینت در تهران، این نوع لمینت سرامیکی را برای افرادی که دندان هایی با فاصله، تغییر رنگ و جرم دارند را توصیه می کند. نکته قابل توجه در روش لمینت سرامیکی، زمانبر بودن آن می باشد و نیاز است که قالب دندانی مختص خود فرد شکل گیرد و از این رو در طی این مدت روکش های موقتی را بر روی دندان فرد قرار می دهند و سپس بهترین متخصص لمینت در تهران روکش های دائمی را بر روی دندان فرد ایجاد می کند. هم چنین در لمینت سرامیکی احتمال لب پر شدن دندان ها و شکستن آن ها بسیار کم می باشد.

لازم به ذکر است که پس از اتمام کار لمینت، هیچ گونه تغییر رنگ و شکلی بر روی دندان پدید نمی آید و در صورتی که شکستگی ایجاد شود، نیاز است که مجدد عوض شود.

لمینت کامپوزیتی: این نوع لمینت از ظاهری کاملا طبیعی و همرنگ دندان ایجاد شده است. جنس لمینت کامپوزیتی از پلیمر می باشد و بهترین متخصص لمینت در تهران به کمک اشعه های خاصی، لمینت را بر روی مینای دندان قرار می دهد.

طول عمر لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی بسیار کمتر می باشد و در برخی مواقع نیازمند اصلاح و تعویض مجدد می باشد. این نوع لمینت برای افرادی که فاصله دندانی ناچیزی دارند و خواستار اصلاح و از بین بردن نامرتبی دندان های خود می باشند، بسیار کارآمد می باشد.

نکته قابل توجه این است که لمینت کامپوزیتی در مقایسه با لمینت سرامیکی از شفافیت، استحکام و هم چنین هزینه کمتری برخوردار است و نیز زمان انجام آن نیز کوتاهتر می باشد.

لمینت بدون تراش: این نوع لمینت نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد و بسیار نازک می باشد. بهترین متخصص لمینت در تهران به این نکته توجه می کند که لمینت بدون تراش توانایی این را داشته باشد تا به صورت کاملا مجزا کلیه نقص های دندان را بپوشاند و نقصی در دندان نمایان نگردد.

لمینت لومینیرز: این نوع لمینت نیز همانند لمینت بدون تراش، بسیار نازک می باشد و بدون نیازمندی به تراشیدن، بر روی مینای دندان چسبانده می شود. نکته قابل توجه در لمینت لومینیرز این است که از مقاومت زیادی برخوردار است و طول عمر بالایی دارد و به طور تقریبی 20 سال عمر می نماید.

مزایای استفاده از لمینت

 1. لمینت جز روش های درمانی و زیبایی محسوب می شود که در برخی موارد نیازی به بی حسی ندارد.
 2. روکش های لمینت دارای ماندگاری بسیار بالایی هستند و در مقابل تمامی لکه ها و جرم ها با دوام برخورد می کنند.
 3. به طور میانگین می توان گفت که لمینت دندانی در مدت زمان ده سال هیچ گونه تغییری را به خود نمی گیرد و مانند روز اول باقی می ماند.
 4. بهترین متخصص لمینت در تهران این امکان را به شما می دهد که با انجام این روش زیبایی، بر جذابیت و لبخندتان افزوده خواهد شد.
 5. به طور کلی در دو الی سه جلسه به اتمام می رسد.
 6. بهترین متخصص لمینت در تهران این اطمینان را به شما می دهد که لمینت در مقایسه با سایر روش های از قبیل ارتودنسی و ایمپلنت دندان بسیار ساده تر، آسان تر و راحت تر می باشد.
 7. لمینت منجر به کاهش فاصله بین دندان ها می گردد.
 8. سبب هماهنگی بین دندان ها می شود و در نتیجه لبخند زیباتری خواهید داشت.
 9. مدت انجام این روش بسیار کوتاه می باشد و نتیجه کار نیز سریع تر از بقیه روش های زیبایی می باشد.

مزایا استفاده از لمینت

معایب استفاده از لمینت

 • یکی از معایب لمینت این است که مانند سایر روش های زیبایی، هزینه بر می باشد و ممکن است در رابطه با قیمت و هزینه آن به مشکل بخورید.
 • ممکن است از چسب با کیفیت و مطلوبی در این روش استفاده نشود و در نهایت منجر به شکستن دندان ها گردد، از این رو بسیار حائز اهمیت است که برای انجام لمینت نزد بهترین متخصص لمینت در تهران بروید و از کیفیت مواد مورد استفاده ایشان اطمینان حاصل کنید.
 • در برخی مواقع این امکان وجود دارد که پس از لمینت، نسبت به سردی و گرمی مواد غذایی حساسیت به خرج دهید که البته موقتی و گذرا می باشد.
 • یکی از نکات مهم در روش لمینت این است که پزشک متخصص در زمان انجام لمینت دندان ها را می تراشد و سطح آن ها را در یک راستا قرار می دهد، از این رو امکان پشیمانی و بازگشت به حالت اولیه و در نتیجه حذف روکش امکان پذیر نخواهد بود.
 • متخصص لمینت به شما متذکر می شود که در صورت داشتن دندان های قروچه و آسیب دیده، حتما پیش از انجام لمینت ابتدا آن ها را درست کنید، به این دلیل که ممکن است در زمان جویدن مواد غذایی سفت و سخت دندان هایتان بشکند و در نتیجه لمینت نیز بشکند.

چه کسانی نمی توانند از لمینت استفاده کنند؟

بهترین متخصص لمینت در تهران از افرادی با شرایط زیر می خواهد تا لمینت نکنند و این روش را به آن ها توصیه نمی کند:

 • در صورتی که دندان های پوسیده و یا دارای بیماری لثه فعال باشند، امکان انجام لمینت وجود ندارد.
 • افرادی که در سطح دندان خود مینای کافی را نداشته باشند.
 • در صورتی که فرد دندان های ضعیفی بر اثر پرکردن، پوسیدگی و شکستگی ایجاد شده، داشته باشد.
 • در صورتی که فرد دارای دندان قروچه باشد و یا عادت به ساییدن دندان ها داشته باشد، امکان لمینت برای این افراد وجود ندارد.

چه کسانی نمی توانند از لمینت استفاده کنند؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با بهترین متخصص لمینت در تهران برای شما مفید واقع شده باشد، هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین جراح دندانپزشک در تهران می توانید به مقاله قبلی ما مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال، انتقاد و پیشنهاد با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)